Istra 1961 ponovno kroz dodatne kvalifikacije izborila ostanak u Prvoj HNL

Nogometaši Istre 1961 sačuvali su prvoligaški status nakon što su u uzvratnom dvoboju dodatnih kvalifikacija za Prvu HNL na Aldo Drosini pobijedili Šibenik 2:0. Istra će tako i sljedeće godine imati momčad u elitnom razredu hrvatskog nogometa. U reprizi kvalifikacija od prije tri godine bolji su opet bili Puležani kojima ovoga puta za ostanak u prvoligaškim vodama nije bio potreban rulet jedanaesteraca.

Nakon 1:1 na Šubićevcu, puleni Igora Cvitanovića sigurnom su pobjedom otklonili sve dileme te nakon turbulentne sezone i treći puta u posljednje četiri sezone uspješno odradili dodatne kvalifikacije. Junaci pobjede bili su Fuentes, koji je nakon gola u prvome ogledu opet bio strijelac i Ivančić.

Prvi su zamalo poveli gosti u 5. minuti nakon nespretne reakcije Čondrića, koji je loptu prilikom ispucavanja napucao u Princea, ali se lopta od šibenskog napadača odbila pored gola. Kazna je stigla u 22. minuti. Domaća obrana očistila je jednu situaciju pred svojim vratima, lopta je došla do Fuentesa koji se sjajno probio do šesnaesterca Šibenika, zanjihao dvojicu braniča i fino stisnuo loptu koja se po putu odbila od Bilića i postala neuhvatljiva za Labrovića – 1:0.

U 43. minuti Kendeš je pobjegao Bosančiću u šesnaestercu Istrana, dodao Kukecu koji puca ravno u Čondrića. Minutu kasnije nakon što je lopta dugo putovala Fuentes glavom gađa ravno u Labrovića. U 59. minuti Drosina je zanijemila. Kukec je odlično povukao polukontru, fino u prostor gurnuo za Princea, koji je “oči u oči” sa Čondrićem pogodio “samo” desnu stativu.

Pitanje pobjednika definitivno je riješeno u 71. minuti. Pavić je odlično centrirao sa lijeve strane, a Musa loptu glavom samo prebacio do usamljenog Ivančića, koji nije imao težak zadatak sa nekih pet, šest metara lijevom nogom svladati nemoćnog Labrovića za 2:0.

Minutu kasnije utakmica je nakratko prekinuta zbog baklje ubačene sa tribine na kojoj su bili Demoni, ali prekid nije bio dugoga vijeka. Istrani su do trećega gola mogli pet minuta prije kraja, ali je odličan pokušaj Octavia Paeza iz slobodnjaka sa nekih 18, 19 metara ostao na desnoj vratnici. Posljednju priliku na utakmici imao je Perić-Komšić, koji je u sudačkoj nadoknadi sa nekih desetak metara pucao ravno u Labrovića.

PULA – Stadion Aldo Drosina – Gledatelja: 5568 – PRVA HNL – DODATNE KVALIFIKACIJE

SUDAC: Mario Zebec (Cestica) POMOĆNI SUCI: Ivica Modrić (Zagreb) i Vedran Đurak (Stupno) ČETVRTI SUDAC: Marin Matoc (Zaprešić)

ISTRA 1961 – ŠIBENIK 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Fuentes (22′),  2:0 Ivančić (71′)

Žuti kartoni: Pavić, Galilea, Iglesias, Perić-Komšić (Istra 1961), Bulat, Blaić, Musa (Šibenik)

ISTRA 1961: Čondrić, Bosančić, Rufati, Rodriguez, Rubić, Ivančić, Galilea, Lončar, Grujević (48′ Franić), Fuentes (76. Perić – Komšić), Iglesias (81. Octavio)

Trener: Igor Cvitanović

ŠIBENIK: Labrović, Blaić (61. Musa), Bilić, Vukorepa, Pecolaj (75. Celić), Kendeš (80. Maleš), Kukec, Roca, Barišić, Bulat, Prince

Trener: Borimir Perković