Objavljene nominacije za Izbor sportaša Grada Labina za 2019. godinu

Objavljene nominacije za Izbor sportaša Grada Labina za 2019. godinu

Sportska zajednica Grada Labina danas je objavila nominacija za manifestaciju Izbor najboljih sportaša Grada Labina za 2019. godinu. Evo nominiranih...


NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ

1.   Robi Ilić                      -   senior BK „Labin“                        

-      kapetan, voditelj i jedan od najboljih igrača u sezoni 2018/2019 kad je osvojena 3. HBL zapad i ostvaren plasman u 2. HBL

-      prvak županije i osvojeno 10. mjesto na PH                                                                                       

2.   Marino Faraguna      -   senior KBK „Budokai“ Labin

-      reprezentativac Hrvatske u kickboxingu

-      nastupio na SP u kickboxingu u disciplini pointfighting za seniore

-      1. mjesto na PH u pointfightingu za seniore

3.   Sanjin Grbac             -   senior NK „Rudar“ Labin

-      najbolji igrač seniora NK „Rudar“, trećeplasirane momčadi 3. HNL zapad na polusezoni 2019/2020

4.   Fran Mileta               -   senior RK „Rudan Labin“ Labin

-      Najbolji igrač i strijelac kluba u prošloj sezoni

-      član juniorske reprezentacije Hrvatske sa kojom je osvojio 2. mjesto na SP i jedan od njenih najboljih igrača,

        a uvršten je u prvu sedmorku SP kao najbolje juniorsko desno krilo svijeta                


NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA

1.   Nives Jelovica           -   seniorka BK „Labin“

-      reprezentativka Hrvatske i osvajačica srebrne medalje na Svjetskom kupu u boćanju za žene u konkurenciji 12 zemalja

-      trostruka prvakinja Hrvatske u boćanju

-      najbolja igračica ženske selekcije BK „Labin“ sa kojima je osvojila ekipno Prvenstvo Hrvatske u konkurenciji 6 klubova i 3. mjesto u Europskoj ligi prvakinja  u konkurenciji 8 klubova

2.   Natali Zahtila            -   seniorka ŽRK „Rudar“

-      najbolja igračica i strijelac seniorske ekipe ŽRK „Rudar“, 3. mjesto u sezoni 2018./2019. u 2. HRL zapad


NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ILI EKIPA

1.   Boćarski klub „Labin“ Labin – seniorke   

-      prvakinje Hrvatske za sezonu 2018/2019.

-      brončana medalja na Kupu Europskih prvakinja u konkurenciji 8 klubova

-      1. mjesto na PH u štafetnom izbijanju u parovima u konkurenciji 6 parova

2.   Ženski rukometni klub „Rudar“  Labin – seniorke

-      3. mjesto u 2. HRL zapad

3.   Boćarski klub „Labin“ Labin - seniori

-      u sezoni 2018/2019. pobjednici 3. HBL zapad i ostvaren plasman u 2. HBL sjever

4.   Nogometni klub „Rudar“ Labin – seniori

-      u sezoni 2018/2019. osvojeno 10. mjesto u 4. HNL zapad i ostvaren plasman u 3. HNL zapad.

-      u sezoni 2019/2020. na polusezoni drže 3. mjesto u 3. HNL zapad


MUŠKA SPORTSKA NADA (11-16 godina)

1.   Niko Franković, 2004.  – mlađi kadet RK „Rudan Labin“

-      velika nada labinskog muškog rukometa, uvršten u selekciju IŽ, najbolji igrač selekcije mlađih kadeta i kadeta, nastupa i za drugu momčad RK „Rudan Labin“.

2.   Matija Sinožić, 2005.    - mlađi kadet JK „Ippon“ Labin

-      1. mjesto na PH u judu u kategoriji U16 do 38 kg u konkurenciji 4 natjecatelja   

3.   Nicolas Pappalardo, 2004. – kadet NK „Rudar“ Labin

-        u sezoni 2018/2019 kapetan i najbolji igrač pionirske momčadi koja je osvojila 6. mjesto u 2. HNL zapad, te zajedno sa kadetima odigrala kvalifikacije za 1. HNL.

4.   Ivan Načinović, 2006. – kadet BK „Labin“

-      3. mjesto na PH u boćanju za kadete u disciplini štafetno izbijanje u konkurenciji 8 parova

-      4. mjesto na PH u boćanju za kadete u disciplini pojedinačno klasično u konkurenciji 16 natjecatelja

-      5. mjesto na PH u boćanju za kadete u disciplini brzinsko izbijanje u konkurenciji 16 natjecatelja

-      četverostruki prvak županije u boćanju za kadete

 

ŽENSKA SPORTSKA NADA (11-16 godina)

1.   Alka Mileta, 2005.  – mlađa kadetkinja ŽRK „Rudar“ Labin

-      velika nada labinskog rukometa, prvi strijelac i najbolji igrač u ekipi ml. kadetkinja

-      nastupa za reprezentaciju Istre.

2.   Alison Bohnke, 2008.. – JK „Ippon“ Labin

-      prvakinja Istarske županije u judu U12, kategorija do 40 kg


NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ILI EKIPA U MLAĐIM UZRASTIMA

 1.   Pioniri NK „Rudar“ Labin – druga ekipa

-     1. mjesto u JPLI (županija) u sezoni 2018/2019

 2.   Djevojčice ŽRK „Rudar“ Labin

-      viceprvakinje Istarske županije u sezoni 2018/2019

 3.   Mlađi kadeti RK „Rudan Labin“ Labin

-      7. mjesto u sezoni 2018/2019 1. HMKRL regija zapad

-      3. mjesto u Istarskoj županiji


NAJUSPJEŠNIJI TRENER

 

1.   Josip Faraguna – Kickboxing klub „Budokai Labin“           

2.   Diego Datos – Ženski rukometni klub „Rudar“

3.   Vedran Pizentić – Judo klub „Ippon“

4.   Romano Grižančić – Boćarski klub „Labin“ i ženska reprezentacija Hrvatske u boćanju

5.   Dean Načinović – Nogometni klub „Rudar“


Članovi Ocjenjivačkog suda:

SPORTSKA ZAJEDNICA: Đanluka Miletić, Patrik Franković, Mauro Vidali, Đulijano Kos, Romano Grižančić, Dario Milevoj, Danijel Pizentić, Siniša Verbanac

MEDIJI: Branko Biočić (SN i Sportska TV), Robi Fonović (Glas Istre), Silvana Fable (Radio Labin), Nenad Čakić (Labinština Info), Adriano Šćulac (5 portal)

GRAD LABIN: Borjan Batagelj (Pročelnik UO za DD), Edi Kodrin (Predsjednik Odbora za sport)

SPORTAŠI i SPORTSKI RADNICI: Anton Gregorić, Igor Đerman, Vedran Belušić, Tina Družeta, Remzo Zalihić, Adrijana Prosenjak

Osim nagrada u 7 kategorija, dodijeliti će se i Posebna priznanja, te Nagrada za životno djelo. Svečano proglašenje održati će se u UTORAK, 25. VELJAČE u 19 sati u SC “Franko Mileta”.


Elvis Uravić
12.2.2020.