Remi Rijeke i Lokomotive

Nogometaši Rijeke odigrali su neodlučeno 1:1 sa Lokomotivom na Rujevici u posljednjem dvoboju 11. kola Prve HNL.  U debiju novog trenera Bijelih Simona Rožmana, za Riječane je strijelac ponovo bio Franko Andrijašević, dok je gostima bod osigurao Uzuni golom na početku drugoga dijela susreta.

Prvi su zaprijetili gosti. U 16. minuti riječka je obrana potpuno zaboravila na Kastratija, koji je promašio čisti zicer na sreću oko pet tisuća riječkih navijača među kojima je nakon prekida bojkota ponovo bila i Armada. Dvije minute kasnije Rijeka je napokon prvi puta ozbiljnije zaprijetila. Acosty je primirio jednu loptu na vrhu šesnaesterca i oštro tukao, ali je gostujući vratar Grbić bio siguran.

Domaćin je do odmora zaprijetio preko Escovala (glavom), te Gorgona i Kvržića šutevima iz daljine ali bez rezultata. I kada je izgledalo da će Bijeli na odmor bez gola ukazao se ponovo Franko Andrijašević. Velike zasluge idu i sveprisutnom Acostyju koji je povukao kontru, sjurio se u šesneasterac Lokomotive, a Grbić njegov oštar prizemni pokušaj odbio samo na noge rutineru Andrijaševiću.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Zagrepčani i već u četvrtoj minuti nastavka izjednačili. Uzuni je ostao potpuno sam kao Kastrati u prvom dijelu, ali je za razliku od njega puno bolje reagirao – 1:1. Rijeka se napokon malo pribrala oko 55. minute, zaprijetivši nekoliko puta, ali bez promjene rezultata. Gosti su pak svoju priliku vrebali iz kontri, koje su stvarale dosta problema riječkoj obrani.

Bijeli su do drugoga gola mogli u 68. minuti, ali je odličan Kvržićev pokušaj lijevom nogom sa 16 metara odsjeo na desnoj stativi. U 76. minuti Puljić je probao iz slobodnog udarca sa 20 metara, Grbić je bio siguran. Na kraju je drugom golu bliže bila Lokomotiva, ali je Prskalo u 89. skinuo čisti zicer Budimiru.

RIJEKA – Rujevica – Gledatelja: 4.835 – I HNL – 11. KOLO
SUDAC: Igor Pajač (Zelina) POMOĆNI SUCI: Goran Pataki (Đakovo) i Nikola Kečkiš (Virovitica)

RIJEKA – LOKOMOTIVA 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Andrijašević (45′), 1:1 Uzuni (49′)

Žuti kartoni: Halilović, Acosty (Rijeka), Marković, Jakić, Cokaj, Mbodji, Uzuni (Lokomotiva)

RIJEKA: Prskalo, Župarić, Smolčić, Escoval, Andrijašević, Halilović, Kvržić, Lončar (90′ Babić), Acosty (64′ Pavičić), Puljić, Gorgon (89′ Iglesias)
Trener: Simon Rožman

LOKOMOTIVA: Grbić, Moharrami, Marković, Karačić, Kolinger, Cokaj, Jakić (66′ Mbodji), Sammir (84′ Tolić), Kastrati (79′ Droždek), Budimir, Uzuni
Trener: Goran Tomić