Trumić pogodio za gostujuće slavlje Iskre, poraz Rapca i Poleta

Marin Franković, vratar Iskre s Vineža

Zbog velikog nevremena koje je zadesilo Istru, prvo kolo Druge ŽNL nije se dovršilo u potpunosti. Utakmica u Dajli između istoimenog domaćina i Plomina je odgođena zbog natopljenog terena. Od ostalih klubova s Labinštine, subota nije bila dobra za Polet iz Snašića i Rabac.

Rapčani su na katastrofalnom terenu u Muntiću poraženi 3:2, nakon što su u 18. minuti već gubili 2:0. Ipak, golovima Denisa Džekića i Igora Munjasa iz jedanaesterca vraćaju se u egal da bi domaćin do pobjede stigao u posljednjoj minuti. Polet je primio tri pogotka od Istre iz Tara u kratkom periodu pa je gol Nina Lazarića s „bijele točke“ bio samo počasni.

Vineška Iskra slavila je 1:2 kod pulske Istre. U sedmoj minuti Tibor Zakomac doveo je Iskru u vodstvo, a na 1:1 u 43. poravnao je Matko Šunjić. Pobjedu Iskri donio je branič Ajdin Trumić u 57. minuti utakmice.